TMR se ve Špindlerově mlýně i přes potíže rozběhla

Investice Tatry Mountain Resorts (TMR) v Špindlerově mlýně nabrala na obrátkách. Protloukla se také přes úřední potíže.

„Letos jsme postavili lanovku na Mísečkách, nové sjezdovky, zasněžování a restaurační zařízení. Všechny naše zahraniční aktivity jsou v začátcích svého růstu a věříme, že se postupně stanou plnohodnotnými partnery slovenských středisek, návštěvností i tržbami,“ říká v rozhovoru pro Biztweet předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý.

Firma podle jeho slov prolomila ve Špindlerově mlýně odpor ochranářů a samospráv. Odborníci namítali, že by rozsáhlá investice ve výši zhruba miliardy korun TMR ohrozila životní prostředí v okolí výstavby. Správa Krkonošského národního parku a Česká inspekce životního prostředí, Oblastní inspektorát Hradec Králové žádali, aby společnost plánující rozšíření lyžařského areálu předložila také záměry s minimalizací kácení lesních porostů a plánem jak chce v chráněných lesích v okolí hospodařit dále.

„Tyto změny se objevily už loni, šlo o změny v povolování a systému vydávání povolení souvisejících s ochranou přírody a stavebními zákony. Vypadá však, že jsme je úspěšně zvládli a práce na propojení střediska postupují opět výrazně vpřed. Na podzim roku 2018 bychom měli vědět, zda vše dopadlo tak jak očekáváme,“ říká nyní Bohuš Hlavatý.

Čtěte také:

Šéf TMR: Chodí nám strašně mnoho nabídek z různých zemí

TMR investuje ve Špindlerovým mlýně miliardu. Vybuduje nové lanovky

Středisku se podle TMR díky nové investici podařilo získat světový pohár ve sjezdovém lyžování, který se uskuteční v březnu roku 2019.

Za TMR stojí společnosti Melida. Poloviční balíček Melidy vlastní firma SMMR, za kterou stojí exšéf skupiny ČEZ Martin Roman a obchodník Ladislav Maroul. Zbytek akcií drží 1. Tatranská. V její vlastnické struktuře figuruje společnost Webiso, od níž vede nit až ke kyperské firmě Vicinity Investment. Jde o firmu finančníků z J&T. Hodně napovídá i fakt, že předsedou představenstva Melidy je člen této skupiny Igor Rattaj. Ve strukturách působí i slovenský oligarcha František Hodorovský.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu