Hugh Hefner: Jaké impérium vybudoval král erotiky?

Zesnulý zakladatel časopisu Playboy po sobě zanechal impérium o hodnotě 50 milionů dolarů. Poslední roky však znamenaly ztráty.

Král lechtivých obrázků a erotických párty Hugh Hefner přežil podle mnohých vysněný život plný krásných žen a peněz. Část z nich zanechá i svým dědicem. Byznysmen, který zemřel koncem září 2017 však v posledních letech započetl velké ztráty.

Na vrcholu slávy - v 90. letech - měl Playboy a na něj navázané majetky a aktiva hodnotu až 200 milionů dolarů. Podle portálu celebritynetworth však Hefner ztratil za posledních 15 let tři čtvrtiny svého majetku.

Příčinou je výrazný pokles prodeje magazínu Playboy. Podle mnohých pro výrazný nárůst konkurence mezi erotickými časopisy a hlavně díky novodobému fenoménu bezplatné erotiky a porna na internetu.

V období od roku 2000 do roku 2010 proto cena akcií Playboy klesla o 80 procent. Hefner postupně prodal velkou část podílu ve firmě. Hodnotnější část - značka - byla v jeho rukou v době jeho smrti jen z 35 procent, i když stále stoprocentně vlastnil celý časopis.

Čtěte také:

Carlos Slim Helú: prototyp oligarchu

Tajemný zakladatel Bitcoinu: Anonym, který je miliardářem

Ikea: Nehezká historie hezké rodinné firmy

Hefner dokonce nevlastnil ani známý zámek, na kterém se odehrávaly proslulé erotické večírky Playboye. Podnikatel si zámek v posledním období pouze pronajal. V roce 2016 ho musel prodat novému majiteli, který ho odkoupil za částku odhadem 100 milionů dolarů.

Firma se poslední roky snaží ochránit před bankrotem vývojem nových produktů. V Americe například plánuje prodávat balenou vodu.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu