Krúpa: Plánujeme uskutečnit demonstraci v Čechách

Po zákazu demonstrace před švýcarským domem Zdeňka Bakaly chce Pavol Krúpa z Arca Capital organizovat protest vůči OKD v Česku.

Krúpa původně plánoval navozit na autobusech nespokojené horníky, či nájemníky ze závodních bytů OKD přímo před dům Zdeňka Bakaly ve Švýcarsku. Radnice města Nyon mu však demonstraci nedovolila.

„Úřad města Nyon nám neudělil povolení uskutečnit demonstraci v požadovaném termínu a rozsahu čtyř dnů, na kterých jsme vzhledem k závažnosti situace a požadovaném efektu demonstrace trvali. Nyní proto zvažujeme další kroky – kdy a kde demonstraci uskutečníme. Předběžně plánujeme demonstraci uskutečnit v Čechách v nadcházejících týdnech,“ říká pro Biztweet Pavol Krúpa.

Konkrétní termín, formu, ani místo protestu zatím neprozrazuje. Ponechat Bakalu v klidu však nehodlá. Právě Krúpa stojí za početnými trestními problémy bývalého vedení OKD, které je podezřelé ze záměrného vyvádění peněz z dnes už krachujícího podniku.

„Podali jsme trestní oznámení a žaloby, které policie prošetřuje. K Evropské komisi jsme podali stížnost na nedovolenou veřejnou podporu při prodeji OKD. Na vlastníka bytů OKD jsme podali insolvenční návrh a trestní oznámení a našli tak způsob, jak nájemníky ochránit a byty získat,“ popisuje právní kroky, které skupina Arca Capital vůči manažerům OKD udělala.

Čtěte také:

Konec OKD jako příležitost. Poláci chtějí navýšit dodávky uhlí do tuzemska

V případu OKD probíhá přípravné řízení. Zatím nikoho nestíhají

Krúpa s dalším pražským zářezem. Koupil Smíchov Gate

Podle skupiny si majitelé a vedení společnosti OKD na dividendách vyplatili dvakrát více, než OKD vydělala, kvůli čemu chce údajně nadměrnou výši dividend zpátky. Kvůli desítkám miliard korun podala Krúpova společnost další trestní oznámení.

„Aby si majitelé a vedení OKD mohli vyplatit dividendy dvakrát vyšší než zisky společnosti, museli si na to půjčit od bank. Bankovní úvěry následně převedli na mateřskou společnost NWR, kde však nastavili čtyřikrát vyšší úroky, než je standardní. Z OKD tak byly neoprávněně vyvedeny další stamiliony korun. V této věci jsme také podali trestní oznámení,“ popisuje další z řady žalob Krúpa.

Podle veřejného vystupování slovenského obchodníka s pohledávkami chce nastolit spravedlnost. Méně naivní verzí je však zřejmě jeho záměr vytěžit z levně získaných pohledávek věřitelů OKD vysoké zisky.

 

Biztweet

Odemknout článek

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
Top

Byznys Biztweet Byznys

  • 5 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb

Golden Biztweet Golden

  • 10 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb