Valenta: Slováci jsou v regulaci rozumnější

Regulace hazardu je přísná v České republice i na Slovensku. Na rozdíl od tuzemska, ale na Slovensku probíhala diskuze s lidmi z oboru, říká majitel Synotu Ivo Valenta.

Regulace hazardu je podle senátora a podnikatele Ivo Valenty v obou zemích velmi přísná, nicméně do značné míry zabraňuje vzniku sociálně patologických jevů, což Synot údajně vítá.

„Proto již další restrikce a omezení ze strany obcí a měst nejsou na místě. Jakákoliv další zpřísňující opatření či zákazové vyhlášky by však přinesly nelegální hazard tak, jak je tomu v řadě jiných zemí, které se vydaly cestou přehnaných regulací či prohibičních řešení,“ naráží Valenta na současné pokusy některých českých a slovenských měst a obcí přijít v boji s hazardem s vlastními řešeními.

Čtěte také:

Legální monopol. Vsetínská centrální herna je podle úřadů v pořádku

Soumrak online sázkařů. Dva velcí hráči opustili Česko

Podíl sázek přes internet láme rekordy. Pobočky ztrácejí význam

České vládě navíc Valenta vytýká, že změny dělá bez potřebné diskuze. „Kladně hodnotím fakt, že na Slovensku, na rozdíl od České republiky, přijetí nové legislativy předcházela diskuze Ministerstva financí s odbornou veřejností,“ říká pro Biztweet Ivo Valenta.

Krátkodobé plány Synotu se v současnosti zaměřují spíše na turistický ruch. Skupina dokončuje projekt Grandhotel Tatra na Moravě, ve Velkých Karlovicích. „Na tuto investici soustředíme veškerou pozornost, proto další projekty jak v Čechách, tak na Slovensku nebo v dalších zemích, budeme realizovat až slavnostním znovuotevření tohoto hotelu,“ říká o plánech Valenta.

 

Biztweet

Podpořte nás platbou na IBAN CZ8920100000002100602454, anebo nákupem předplatného