Legální monopol. Vsetínská centrální herna je podle úřadů v pořádku

Vsetínská regulace hazardu spojena s provozem monopolní herny je v souladu s pravidly hospodářské soutěže. Rozhodl o tom regulátor.

Kroky města Vsetín, které ruší soukromé herny a zřídily jeden centrální samosprávou hlídaný monopol, loni napadly tři subjekty. Nelíbilo se jim zasahování do soukromého podnikání a podpora monopolního postavení jednoho hráče.

Regulátor však s těmito podněty nesouhlasil. „Úřad pro ochranu hospodářské soutěže podnět v dané věci prověřil a neshledal důvody pro zahájení správního řízení. K obdobnému závěru Úřad dospěl i po prověření dalších dvou podnětů týkajících se centrální herny ve Vsetíně,“ konstatuje tiskový mluvčí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Švanda.

Čtěte také:

Soumrak online sázkařů. Dva velcí hráči opustili Česko

Podíl sázek přes internet láme rekordy. Pobočky ztrácejí význam

Ivo Valenta: Hazardér se svatozáří

O omezení hazardu ve Vsetíně rozhodli zastupitelé města koncem roku 2015. Vyhlášku napadali soukromí provozovatelé, kteří kvůli opatření přišli o nemalé výdělky. Ve městě bylo 32 heren s 265 hracími automaty.

Od začátku letošního roku je provozována pouze jedna centrální herna. Město vybralo za provozovatele v elektronické aukci pražskou firmu Helvet Gastro. Za pronájem Lidového domu v centru města nabídla 5,96 milionu korun ročně.

 

 

Biztweet

Podpořte nás platbou na IBAN CZ8920100000002100602454, anebo nákupem předplatného