Strnad zvažuje vstup do Tatravagónky

Železniční gigant Tatravagónka je v jednání se skupinou Czechoslovak Group českého miliardáře Jaroslava Strnada

Železniční gigant Tatravagónka je v jednání se skupinou Czechoslovak Group českého miliardáře Jaroslava Strnada.

Slovenský výrobce železniční techniky, který ovládá skupina Optifin Invest Alexeja Beljajeva a Michala Lazara měla jednat se Strnadovou společností už v minulosti. Firmy to však dlouho odmítaly, dnes je situace jiná.

Tatravagónka

Železniční gigant Tatravagónka je v jednání se skupinou Czechoslovak Group českého miliardáře Jaroslava Strnada

 

„Chceme spolupráci v oblasti železniční výroby dále rozvíjet,“ naznačuje v rozhovoru s Biztweetem mluvčí Czechoslovak group Andrej Čírtek.

Právě rozvoj železničního byznysu na Slovensku je v současnosti hlavním cílem skupiny Jaroslava Strnada. „Všechny zvažované projekty se týkají železničního průmyslu. Tuto oblast spolupráce chceme nedále rozvíjet. Projektů v oblasti speciální výroby se spolupráce netýká,“ říká Čírtek.

Průměrná roční produkce Tatravagónky je 2200 nákladních vagónů a 6500 podvozků.Firma vlastní  7 specializovaných výrobních linek a vyrábí 7 různých typů nákladních vagónů současně. Měsíční kapacita každé výrobní linky je 30 nákladních vagónů, přičemž výroba společnosti zabírá 30 procent evropského trhu.

Tatravagónka má průměrný roční obrat 200 milionů eur. Podle posledních údajů zaznamenala poslední evidované roční tržby ve výši 211 282 715 eur a zaměstnává zhruba 2000 lidí.

 

Rozhovor s Andrejem Čírtkem čtěte tady

 

 

Biztweet