Schizofrénie xenofobního Japonce. Okamura ve Sněmovně hlasoval pro větší podporu uprchlíků

Tomio Okamura známý svými filipikami proti uprchlíkům. Hlasoval pro větší podporu azylantů

Tomio Okamura známý svými filipikami proti uprchlíkům měl minulý týden ve Sněmovně plamenný projev při projednávání novely azylového zákona. Potom ale paradoxně hlasoval pro větší podporu azylantů. To samé se přihodilo i dalším poslancům, kteří proti migraci do Evropy brojí. Upozornil hlidacipes.org.

Okamura během sněmovního projevu a později na své facebookové stránce hlasitě odmítal zjednodušování azylového řízení, právě to je ale podle důvodové zprávy jedním z cílů vládní novely, pro kterou sám Okamura vzápětí hlasoval.

Novela mimo jiné zvyšuje objem peněz rozdělovaných obcím, které na svém území provozují zařízení pro uprchlíky, za každého uprchlíka rovněž obec dostane od státu paušálně osm korun na den.

Uprchlíci si také budou moci rychleji najít zaměstnání – zatímco dosud se o něj mohli ucházet až po jednom roce po vstupu do země, nově to má být jen šest měsíců.

Novelu schválili téměř všichni přítomní poslanci, konkrétně jich bylo 154 ze 200. Proti hlasovali jen dva komunisté. Jednomu z nich, Miroslavu Opálkovi, se například zdálo, že půl roku je příliš krátká doba na to, aby se azylanti naučili dostatečně dobře česky a mohli se zapojit do pracovního procesu.

Server Expres.cz upozornil na to, že zavilý bojovník proti uprchlíkům Okamura nehlasoval jen pro zákon jako takový, ale podpořil i konkrétní pozměňovací návrhy svých kolegů, které jdou proti jeho postojům.

Největším Okamurovým prohřeškem proti vlastnímu světonázoru je hlasování proti možnosti odepřít azyl z důvodu spáchání trestného činu. Tento pozměňovák navrhl Zdeněk Ondráček (KSČM).

Podle dosavadní úpravy je možné azyl odepřít jen kvůli spáchání “vážného” trestného činu. Problém je, že tento pojem český právní řád nezná, takže není jasné, co konkrétně se tím rozumí. Ondráček proto navrhl, aby se toto slovo ze zákona vypustilo a azyl mohl být napříště odepřet pro jakýkoli trestný čin.

Okamura se ale zdržel, což je z hlediska výsledku hlasování stejné, jako kdyby hlasoval proti – pomohl zvýšit kvórum hlasování (takže ztížil přijetí návrh), ale přitom sám nepomohl hlasem pro k jeho překonání.

--

Čtěte také: 

Krúpa zkouší ovládnout konkurz Slovakia Steel Mills

VÚB napadá český insolvenční soud. Kvůli Savovovi

Bratislavské letiště omezuje spolupráci s firmou kontroverzního podnikatele

--

Okramura rovněž hlasoval pro finanční podporu uprchlíků. Těm má podle novely zákona zbýt v kapse při propuštění z detenčního zařízení nejméně 400 korun. Pokud je ale nemají, stát jim částku vyplatí ze svého. Navrhl to poslanec Roman Váňa (ČSSD). Ačkoli podle Okamury nesmí jít na podporu uprchlíků ani koruna, toto opatření svým hlasováním podpořil.

V neposlední řadě hlasoval i proti zrušení opatření, podle něhož si žadatel o azyl může vybrat pohlaví osoby, která s ním povede pohovor. V současné době je tedy možné, aby muslim odmítl nechat se vyslýchat od ženy a požadoval, aby s ním hovořil muž. Zrušení tohoto opatření navrhla Zuzka Bebarová-Rujbrová (KSČM) při projednávání novely ve Výboru pro bezpečnost.

 

 

fotozdroj: tomio.cz