Akciové trhy pokračovaly v pohybu do strany po slabých amerických makrodatech

Indexy stahovaly dolů technologické akcie z indexu Nasdaq. Dařilo se naopak defenzivním titulům a finančnímu sektoru.

Investiční společnost Warrena Buffeta Berkshire Hathaway oznámila, že koupila téměř desetiprocentní podíl na realitním fondu Store Capital. Fond se specializuje se na zážitkové služby, které se poskytují přímo na místě, například fitness kluby, multikina s večeří v sále, starostlivost o zvířata apod. pouze pětina portfolia fondu je investována v tradičním retail prostoru, který je ohrožen dominancí Amazonu díky nákupům přes internet.

Ropa pokračovala v růstu již čtvrtý den v řadě s tím, jak spekulanti pokračovali v uzavírání krátkých pozic, které sázely na pokles cen této komodity. Trh zůstává ale krátkodobě nadále ropou přezásoben.

Dnes je rozhodný den pro vyplacení dividendy společnosti ČEZ 33 Kč poté, co se včera akcie obchodovaly na Burze cenných papírů Praha již bez nároku na dividendu. Cena akcií v závěru včerejšího obchodování prolomila bariéru 400 Kč za akcii a uzavírala těsně pod ní.

Akcie americké sítě lékáren Rite Aid rostly po výrazném předchozím poklesu o cca 30 % poté, co se objevily neověřené spekulace ze serveru CFTN, že fúze by mohla nakonec být v USA schválena.

Americký telekomunikační operátor Sprint vstoupil do exkluzivních jednání s firmami Charter Communications a Comcast ve snaze domluvit se na spolupráci v oblasti bezdrátových mobilních služeb. Sprint tím na 2 měsíce přerušuje jednání se společností T-Mobile o možné spolupráci či fúzi.

Z makrodat dnes uvidíme data z amerického trhu nemovitostí a spotřebitelskou důvěru.


Martin Vlček

Analytik
BH Securities a.s.