Nelegální online sázky s vysokými pokutami. Přesto vznikají nové

Stamiliony korun pokut, desítky zrušených webových stránek a neustálé kontroly. Ani represe státu vůči online sázení však nezabránila vzniku nových webů.

Téměř všechny online sázkové stránky, které byly českým státem označeny za ilegální, ukončily svou činnost. K 31.12.2016, tedy zlomovému datu funkčnosti zákonu, bylo identifikováno 55 ilegálních webů.

20 jich ukončilo činnost k 1.1.2017, 30 pak svou činnost ukončilo v prvních měsících roku 2017 na základě intenzivního tlaku ze strany ministerstva financí. Se zbývajícími pěti ilegálními provozovateli je vedeno správní řízení.

Provoz ilegálních online sázkových webů už utržil nemalé pokuty. Celkově bylo vyměřena penalizace ve výši 350 milionů korun. Schopnost státu vymoct tyto peníze je ovšem diskutabilní.

Čtěte také:

Soumrak online sázkařů. Dva velcí hráči opustili Česko

Podíl sázek přes internet láme rekordy. Pobočky ztrácejí význam

"Online banky“ už patří mezi hlavní hráče. Air a Fio se předhánějí v tempu růstu

Přes sankce i nadále přicházejí firmy, které to s hazardem online zkoušejí. Důkazem je celkově 23 správních řízení zahájených během loňska. „Z toho 14 jich bylo zastaveno, provozovatel přestal cílit na český trh, 7 skončilo pravomocným rozhodnutím o zápisu na seznam nepovolených internetových her, 2 taková rozhodnutí zatím nenabyla právní moci a na blacklist budou zapsána teprve poté,“ popisuje Biztweetu aktuální stav ministerstvo financí.

Dopady zákona o hazardních hrách, který nabyl účinnosti 1. ledna 2017, resort údajně průběžně vyhodnocuje a změny v legislativě aktuálně nechystá. Provozovatel musí požádat o české povolení. Kromě etických parametrů musí splňovat také podmínky pro plnění daňové povinnosti. Za provozování hazardní hry bez povolení může resort financí udělit pokutu až do výše 50 milionů korun. Těmito opatřeními chce stát zajistit vyšší ochranu hráčů, redukci patologických jevů a zajistit efektivnější výnos daní z hazardních her.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu

Odemknout článek

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
Top

Byznys Biztweet Byznys

  • 5 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb

Golden Biztweet Golden

  • 10 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb