Proč podnikat? Máte jasno v tom, co chcete?

Ve spleti motivačních článků dnes najdete spoustu doporučení jak se stát opravdu úspěšným. Jde o zaručené recepty a znamenají opravdu cestu ke štěstí?

Něco pravdy bude jistě na většině z motivačních definicí úspěchů, ale pokud chcete najít něco co je univerzální, nesmíte se nechat unést mamonem, ani emocemi. Jak to už bývá, pravda se skrývá někde uprostřed. A motivační texty jsou často snůškou toho co chtějí lidé nejčastěji slyšet.

Podnikatelé, zaměstnanci, lidé na volné noze, všechny spojuje jedno. Opravdu šťastní jsou jenom pokud pociťují svobodu. Ať už finanční, časovou, nebo tvůrčí. Zejména lidi, kteří se teprve pouští do podnikání a freelanceři, kteří se odhodlali zkusit práci na volné noze proto mají neobyčejnou jiskru.

Pro někoho se za představou volnosti skrývá pohodové zaměstnaní bez starostí a s jistým příjmem. Těžší, ale nadějnější cesta ke svobodě ovšem vede přes finanční osamostatnění. Pokud si umíte vydělat sami bez toho, abyste byl členem jakéhokoliv týmu, je samozřejmé, že cestu ke štěstí v podobě vnitřní rovnováhy najdete rychleji.

Podnikat se dá různě. Nemusíte být hned Stevem Jobsem trávícím práci celé dny a noci. I proto se v poslední době rozmohla nejen klasická role podnikatele, ale také takzvané freelancování, tedy práce na koleně z jakéhokoliv místa či rentierství, teda žití z pronájmu.

Čtěte také:

Byznys v cizině. Jak na úřad bez znalosti jazyka?

Vnitřní motivace. Blábol, či opravdu funkční technika?

Mnoho lidí nepotřebuje být opravdu nechutně bohatými, ke štěstí často stačí, že zvládnete zaplatit účty a vydělat dostatek na malý výlet, nebo zábavu s přáteli v baru. To je možné i s nízkým příjmem a rozumným rozpočtem.

U definice podnikatelského úspěchu hodně frekventovaně narazíte na jeden z nepovedených výkladů úspěchu – zisk opravdu hodně peněz. Ano, když vyděláte první peníze, nebo seženete kapitál od investora, úspěch to je, ale krátkodobý.

Samozřejmě. Najdou se i lidi, pro které není podnikání posláním a pro které znamená hodně i prvoplánový rychlý výdělek. Samozřejmě, proti gustu žádný dišputát. Někoho to může naplnit, ale jde spíše o člověka, který hledá onu svobodu v nejjednodušší formě.

Úspěch by měl být v našem životě samozřejmostí. Jak se říká, žijeme jen jednou. Je proto škodou marnit život prací, která nás nebaví, trápí a nic nevytváří. Raději se zamysleme jak náš čas využít tak, abychom vytvářeli hodnoty a neprotrápili náš čas hloupostmi, na které se hned na druhý den zapomene.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu

Odemknout článek

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
Top

Byznys Biztweet Byznys

  • 5 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb

Golden Biztweet Golden

  • 10 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb