Mrazivá expanze. Eurofrost rozšíří sklady v Úžicích

Eurofrost CB postaví novou mrazírnu. Ve stávajícím areálu v Úžicích u Kralup nad Vltavou bude skladovat maso, pečivo i polotovary.

„K rozšíření dochází, protože vidíme poptávku u našich zákazníků po dalších skladových kapacitách. Skladujeme potraviny, které se uchovávají mražené – maso, ovoce, zelenina, pečivo, zmrzliny, případně i suroviny do výroby,“ říká pro Biztweet výkonný ředitel Eurofrost CB Tomáš Urban.

Základní mrazírna se skladem bude mít tvar L. Na severní straně je situována administrativní část budovy, která bude mít 3 nadzemní podlaží a plochou střechu. Celkově bude provoz potřebovat 36 zaměstnanců.

Společnost, která funguje od roku 2002, kdy koupila a začala provozovat mrazírny v Hlinsku u Českých Budějovic. V posledních letech prošly dvěma fázemi rozšíření.

V roce 2007 společnost expandovala do Prahy, konkrétně do Úžic u Kralup nad Vltavou, kde vystavěla přímo u dálničního sjezdu (exit 9 dálnice D8) a v těsném sousedství centrálního skladu Tesco nový mrazírenský sklad.

V roce 2013 založila sesterskou společnost Frosttrans, jejímž úkolem je zajišťovat nákladní dopravu uskladněného zboží, zejména po České republice.

Čtěte také:

Česká spořitelna hledá architekta nové centrály

PSJ hledá nové destinace. Rusko už není co bývalo

Developer CTP rozšiřuje rumunský megaprojekt

Pětinu sortimentu v nové mrazírně bude tvořit maso, 40 procent ovoce a zelenina a zbytek zejména pečivo.

To v poslední době hýbe mrazírenským trhem. Právě zmražené polotovarové pečivo do tuzemska přilákalo také belgického giganta La Lorraine.

Česká dcera belgické La Lorraine je největším tuzemským výrobcem pečiva ze zmrazených polotovarů. La Lorraine Bakery Group otevřela v roce 2014 v Kladně údajně největší mrazák na pečivo v Evropě. To skupině umožňuje zásobovat stovky obchodních provozoven po celém Česku. Její roční produkce pečiva dosahuje přes 23000 tun.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu