Developer CTP rozšiřuje rumunský megaprojekt

Společnost CTP sídlící v Praze oznámila významné rozšíření logistického centra v Bukurešti. Nový projekt pohltí 150 milionů eur, tedy asi čtyři miliardy korun.

Developer chce u Bukurešti postavit skladovací plochu o rozloze 100 tisíc metrů čtverečních. Přikoupil také pozemky umožňující výstavbu dalších 700 tisíc metrů čtverečních logistických prostor.

Podle portálu eurobuildcee.com se tak z CTPark Bucharest West stane největší logistický areál v regionu střední a jihovýchodní Evropy. Celková investice má v příštím roku dosáhnout 150 milionů eur.

CTPark Bucharest West se nachází na dálnici A1, asi 23 kilometrů západně od Bukurešti. CTP převzala logistické centrum od americké společnosti Prologis ve druhé polovině roku 2015.

Čtěte také:

CTP spustila stavbu průmyslového parku v Opolí

Developer CTP s další investicí. Hromadně vyměňuje osvětlení

CTP Invest dostala povolení. Postaví velké datové centrum

Developer nedávno oznámil rozšíření také u dalšího rumunského projektu CTPark Timisoara. K rozšíření dochází díky zvýšené poptávce o logistické centra v Rumunsku. Developer proto rozhodl o navýšení kapacity o další dvě haly s celkovou rozlohou 17 tisíc metrů čtverečních.

Firma CTP, která je ovládána společností Multifin se sídlem v Nizozemsku, v Česku pronajímá přes dva miliony metrů čtverečních plochy skladů, hal pro průmyslovou výrobu a kanceláří.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu