Fortuna v Rumunsku nakoupila za 1,2 miliardy sázky Penty

Fortuna Entertainment Group odkoupila čtyři rumunské společnosti v hodnotě 47 milionů eur, tedy asi 1,2 miliardy korun.

Fortuna se sídlem v Nizozemsku podle serveru seenews v Rumunsku oznámila, že od skupiny Fortbet Holdings odkoupila společnosti Bet Active Concept, Bet Zone, Public Slots a Slot Arena. Akvizice byla schválena mimořádným valným shromážděním akcionářů 1. srpna 2017.

Fortbet je většinovým akcionářem společnosti Fortuna a dceřinou společnosti finančníků Penta Investment Group. Fortuna oznámila svůj záměr koupit čtyři společnosti už v březnu.

Amsterdamský odvolací soud nejprve zakázal akcionářům společnosti Fortuna hlasovat o akvizici poté, co skupina akcionářů podala příkaz k zastavení prodeje. V červenci však soud tyto žádosti investičních fondů Franklin Templeton zamítl.

Nově získané společnosti provozují síť 787 maloobchodních prodejen a zaměstnávají asi 1200 lidí. "Plán společnosti je dále posilovat a rozvíjet multikanálový sázkový a herní obchod prostřednictvím investic do budoucího růstu. Rumunská operace bude včleněna pod obchod Hattrick v Rumunsku, ale bude mít strategii dvojí značky," uvedl Fortuna.

Čtěte také: 

Soumrak online sázkařů. Dva velcí hráči opustili Česko

Komárek se Šmejcem chtějí zcela ovládnout Casinos Austria

Podíl sázek přes internet láme rekordy. Pobočky ztrácejí význam

Z celkové částky, která má být vyplacena společnostem, bylo v konečném termínu vyplaceno přibližně 32 milionů eur jako akontace, zatímco zbytek bude vyplacen po tom, co nové firmy vydělají 15 milionů eur. Kromě toho bude refinancováno přibližně 3 miliony eur půjček poskytnutých společností Fortbet rumunským subjektům.

V dubnu společnost Fortuna získala v Rumunsku, Chorvatsku a Španělsku společnost Hattrick Sports Group za nezveřejněnou částku. Hattrick byl majitelem hlavního operátora sázení v Rumunsku, Casa Pariurilor.

Fortuna Entertainment Group vznikla v roce 2009. Původně česká firma dosud působila v Česku, na Slovensku a v Polsku, vedle Rumunska expanduje také do Chorvatska a Španělska. Firma se zaměřuje především na kurzové sázení. S akciemi Fortuny se obchoduje na pražské a varšavské burze. Investiční skupina Penta na konci března oznámila, že plánuje stáhnout akcie Fortuny z veřejného obchodování a získat v ní stoprocentní podíl.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu