Kdo se Babišovi stará o byznys: struktura vedení Agrofertu

Moloch jako je Agrofert potřebuje spolehlivé lidi, kteří zodpovídají za podskupiny zemědělského a chemického kolosu. Kdo řídí byznys Andreje Babiše?

Skupina Agrofert je podobně jako každá podobně velká korporace členěná de facto na samostatné finanční skupiny, které mají na starost byznys v jednotlivém oboru, anebo specifickém obchodním postupu.

Vedení Agrofertu, který Andrej Babiš nejen vlastní, ale třeba podle slovenského rejstříku partnerů veřejného sektoru, také pořád ovládá, je postaveno na strategických a logických postaveních managerů.

Vše je, samozřejmě, podřízeno těm, kteří mají co říct do strategických a obchodních aktivit celé skupiny. Aktuálně je těchto osob v představenstvu devět – jde o Libora Němečka, Alexeje Bílka, Zbyňka Průšu, Petra Cingra, Jiřího Haspekla, Jaroslava Kurčíka, Simonu Sokolovou, Petru Procházkovou a Josefe Mráze.

Publikaci Z Bureše Babišem si můžete objednat v eshope, či jednoduchým mailem na adrese marketing@biztweet.eu

Jak odhaluje dokument ve slovenském rejstříku, do kterého firmy údaje zapisují, aby nepřišly o veřejné peníze, další mezistupeň řízení ve firmě představuje po představenstvu Zbyněk Průša. Ten je po představenstvu, coby generální ředitel klíčovou postavou, bez které nejde ve firmě nic strategického udělat.

Pod ním slouží jako spojka výkonného managementu s majitelskou složkou trojice- výkonný ředitel Josef Mráz, ředitel akvizic a fúzí a korporátního financování Libor Němeček spolu se šéfem chemického obchodu Radkem Zítou.

Čtěte také:

Libor Široký: Komunistický rozvědčík a strážce tajemství Babiše

Ivo Svoboda: Spojka s mafií a černé svědomí ČSSD

Bez nich by to nešlo: Anton Rakický

Třetí stupeň řízení společnosti je tvořen zejména managery odpovědnými za jednotlivé výrobní sektory. Patří tam divize obnovitelných zdrojů a její šéf Martin Kubů, Jindřich Macháček coby šéf zemědělského byznysu, Peter Novanský jako expert na export-import, specialista na dovoz zemědělských komodit Martin Bobek, šéfka financí Petra Procházková, ředitel správní a personální divize Daniel Rubeš, hlava interního auditu Karel Vabroušek, šéf právníků Alexej Bílek, který sedí i v představenstvu, Jan Otčenášek odpovědný za controlling, šéf ICT divize Martin Poláček, za nákupy odpovídá Petr Žlumov, bezpečnost hlídá Jiří Veselý, reklamu zastřešuje Ondřej Sečka, šéfem logistiky je Petr Cinkl a speciální pozici na třetím stupni zastává Babišův blízký spojenec Jiří Haspeklo, který řídí divizi “pro klíčové zákazníky”.

Konsolidovaný čistý zisk koncernu Agrofert, který je ve svěřenských fondech šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, se loni meziročně snížil o 9,6 procenta na 7,79 miliardy korun. Konsolidované tržby koncernu klesly o 6,4 procenta na 155,3 miliardy korun. Profily klíčových Babišových lidí vám bude Biztweet přinášet i nadále.

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu