Stát láká euroúředníky z Londýna na Pankrác

Úředníci z přesídleného Evropského bankovního úřadu by v tuzemsku sídlili v kancelářích na ulici 5. května v městské části Praha 4.

Jak potvrdil vládní zmocněnec pro přesun Evropské bankovní asociace Karel Dobeš, nabídka na přesídlení, kterou vláda agentuře a Bruselu předložila, počítá s případným přesídlením do budovy Mayhouse na Pankráci.

Tu developer CPI Radovana Vítka ještě jenom staví. Podle projektu by měla být kompletně dokončena v roce 2019. Nabídne zhruba 7300 metrů čtverečních pronajímatelné plochy kanceláří a 700 metrů čtverečních prodejní plochy v přízemí. Asi polovinu by zabrala evropská agentura, zbytek by si rozebrali soukromí nájemníci. Součástí budovy je také 69 parkovacích míst v podzemních garážích.

Čtěte také:

Stropnický to nestihne. Vrtulníky pro armádu vybere nová vláda

Kanceláře Avenir Business Park mají nového majitele

Být hostitelskou zemí pro agenturu EBA je podle vlády prestižní záležitost. Jak Biztweetu řekl Karel Dobeš, vzhledem k tomu, že by se v tuzemsku jednalo již o druhou agenturu, byl by to jasný signál nejen pro Evropskou unii ale pro celý svět, že Česká republika potažmo Praha odpovídá ve srovnání s jinými zeměmi nejen všem standardům, ale že pozice Česka v unii je silnější než to někdy vypadá.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu