P3 má pro expanzi svých zákazníků v Evropě připravené pozemky o rozloze 1,8 milionu m2

E-shopy, zázemí pro automobilky, linka na výrobu nábytku, obchod s hudebními nástroji nebo nejnovější móda z Milána, to vše se nachází v parcích P3 po celé Evropě. Síť P3 parků tvoří 185 průmyslových nemovitostí v devíti evropských zemích. Jen v loňském roce P3 postavila 15 nových budov, celková zastavěná plocha odpovídá 3,9 milionům m2. Pro budoucí rozvoj P3 disponuje pozemky o rozloze 1,8 milionů m2, které využije pro další expanzi svých klientů.

P3 pronajímá své parky celkem 330 klientům. „S nájemci hal v našich parcích preferujeme dlouhodobou spolupráci. Je pro ně zajímavá z ekonomického hlediska a také díky naší flexibilitě při úpravách hal podle jejich aktuálních potřeb nebo možnosti výstavby nových hal na míru,“ říká Ian Worboys, CEO P3. Klienti jsou v P3 parcích spokojení a rostou v nich, což dokládá skutečnost, že 75 % z nich své smlouvy s P3 prodloužilo a nové BTS projekty staví P3 z 87 % pro své stávající zákazníky.

„Přibližně 28 % našich klientů tvoří obchodníci z oblasti retail a e-commerce, mezi naše nájemníky však stále patří i tradiční logistické společnosti a také výrobní firmy. Protože stavíme flexibilní logistické haly, poskytují naše parky vhodné zázemí jak pro skladování, tak například pro kompletaci automobilových dílů, showroom, nebo výdejnu e-shopu,“ přibližuje složení nájemců P3 parků Ian Worboys.

Španělská akvizice rozšířila portfolio P3 o více než 300 000 m2
Největší letošní akvizici provedla P3 ve Španělsku. V okolí Madridu, Zaragozy, Toleda a Guadalajary, Valencie nebo Biskajska v severním Španělsku koupila celkem 11 logistických a distribučních hal od společnosti Gore Spain Holdings SOCIMI I, S.A.U. v celkové hodnotě 245 milionu eur. Tímto nákupem se portfolio P3 rozrostlo o 322 500 m².

P3 přizpůsobí halu zverimexu, truhlářské výrobě nebo skladu módních látek
Logistické parky P3 jsou klienty vyhledávány kvůli svému strategickému umístění. Park P3 Žilina je například díky blízkosti průmyslové zóny s automobilkami Kia, Hyundai nebo Volvo Trucks ideálním zázemím pro logistiku automobilového a strojírenského odvětví.  Park P3 Castell San Giovanni u světového centra módy Milána si vybrala pro skladování textilního materiálu módní ikona Moncler. V polském parku P3 Poznaň nájemce Zaparoh pokračuje v nábytkářské tradici kraje. Ve své hale denně vyrobí sto křesel a sedaček, které ze skladu prodává přes svůj e-shop sofa.com. Díky tomu, že Zaparoh sedací soupravy vyrábí i distribuuje ze skladu P3, nabízí je zákazníkům na e-shopu za bezkonkurenční ceny. Na cestě k plážím jižní Francie zase stojí park P3 Rivesaltes a v něm sklad plný campingového vybavení a příslušenství ke karavanům.

P3 pružně reaguje na expandující byznys svých klientů. Například v parku P3 Bedburg rozebírá halu o velikosti 65 000 m2 a následně ji skládá s využitím nových materiálů a technologií. To vše bez výrazného omezení provozu klienta NEX Logistics, který z haly distribuuje tiskárny EPSON do celého Německa. Své haly P3 přizpůsobuje potřebám firem z nejrůznějších odvětví. Například v nizozemském parku P3 Waddinxveen je chlazený sklad o kapacitě 6 000 palet, který pro společnost Univeg udržuje květiny a ovoce čerstvé. Jiná logistická hala, v parku v Horních Počernicích v Praze, se přeměnila v ráj domácích mazlíčků. Pet Center zde provozuje největší český zverimex, psí hotel, veterinární kliniku i cvičiště.

Technologiemi nabitá hala se zeleným certifikátem
Nejnovější hala parku P3 Prague D8 získala enviromentální certifikát BREEAM na úrovni very good. Oceňována je především díky modernímu systému vytápění a ventilaci, zvýšené tepelné izolaci, inteligentnímu LED osvětlení a tepelně izolovaným můstkům. Navíc disponuje spoustou dalších prvků, které významně zlepšují pracovní prostředí zaměstnanců. V parku P3 Prague D8 spolupracuje P3 se svým dlouholetým partnerem výrobcem lifestylového a volnočasového oblečení VF Corporation, který vlastní značky jako Wrangler, The North Face nebo Vans, proto každá prodaná teniska Vans v Evropě projde právě tímto skladem.

Díky strategicky rozmístěným parkům v blízkosti dopravních uzlů, hlavních tahů nebo evropských metropolí přispívá P3 k efektivní, ekologické a rychlé distribuci zboží po celém evropském kontinentu.