CBA se odvolala vůči rozhodnutí o paštikách Májka

Maloobchodní síť CBA Nuget se u soudu odvolala vůči údajnému zákazu distribuovat v Česku slovenské Májky.

Zákaz měl vydat koncem dubna Městský soud v Praze, kterému se, jak už Biztweet psal, společnost Hamé stěžovala, že slovenský výrobce paštik Tatrakon distribuuje do České republiky výrobky, které porušují duševní vlastnictví české firmy.

„Městský soud v Praze se přiklonil k našemu názoru a vydal na konci dubna předběžné opatření, kterým s okamžitou platností v Česku zakázal distribuci, prodej a propagaci výrobků od Tatrakonu označených jako Májka, Pali a Morca Della. Distributor Tatrakonu, společnost CBA Nuget toto předběžné opatření odvoláním napadla,“ říká pro Biztweet mluvčí společnosti Hamé Petr Kopáček.

Soud o odvolání pořád rozhoduje. Zatím tedy není jasné, zda dojde k úplnému zákazu výrobků Tatrakonu. Slovenská firma tvrdí, že má na distribuci legendárních paštik a směsi na špagety nárok. Na její straně stojí také síť CBA, která má v Česku více než 400 prodejen.

Čtěte také:

Nová kovovýroba zaměstná lidi na Ústecku

Jančura poveze Bratislavany. Ve klíčové zakázce

Krúpovy potraviny expandují do Prahy. První pobočku otevřou v Sapě

„My jsme přesvědčeni o tom, že máme pravdu a že Tatrakon a jeho distributoři jednali protiprávně a snaží se parazitovat na prestiži naší značky, kterou budujeme dlouhá léta a do které investujeme velmi významné finanční prostředky,“ tvrdě odmítá polemiky o nároku Petr Kopáček.

Podle něj se se Slováky pokoušela Hamé opakovaně domluvit. Po nerespektovaní písemných výzev však konkurenta napadla u soudu. Hamé má s Tatrakonem od roku 2002 dohodu na distribuci stejných značek výrobků, které sjely z linek obou společností. Podle Hamé má však Tatrakon právo prodeje pouze na Slovensku.

 

Biztweet

Podpořte nezávislou žurnalistiku platbou na IBAN CZ8920100000002100602454, nebo se registrujte a kupte přístup k exkluzivnímu obsahu, Děkujeme