Jawa hlásí indický restart. S retro typy motocyklů

Indická skupina Mahindra chce letos na domácím trhu přinést značku Jawa. Vyrábět by chtěla modely 350 OHC a 660 Vintage.

Mahindra získala loni za nespeciofikovanou odplatu licenci pro výrobu všech typů modelů motocyklové značky Jawa v Indii. Po delší odmlce aktuálně indickým médiím prozradila, že by do roku 2018 ráda uvedla na tamní trh modely 350 OHC a 660 Vintage, které Jawa nedávno vzkřísila také v Česku.

Jde o moderní verze retro modelů motocyklů určených pro jízdu městem. V Indii, kde je motocykl nejrozšířenějším dopravním prostředkem by o ně mohl být velký zájem. Cenu odhaduje Mahindra po přepočtu na zhruba 100 tisíc korun. Indické Jawy by měly být vyráběny v továrně v Pithampuru.

Čtěte také:

J&T ve válce s Poláky. Rukojmí drama za miliardy

Pebal v Nýřanech nabere 303 lidí

Mahindra & Mahindra je vlajkovou lodí společnosti Mahindra Group. Nadnárodní automobilový konglomerát se sídlem v Bombaji je jedním z hlavních výrobců na indickém trhu.

 

Biz

Podpořte nezávislou žurnalistiku platbou na IBAN CZ8920100000002100602454, nebo se registrujte a kupte přístup k exkluzivnímu obsahu, Děkujeme