Deutsche Börse zmrazila nábor lidí. Nerozvine ani Prahu

Německá burza zmrazila nábor nových zaměstnanců. Bez vysvětlení zmrazila také rozvoj české pobočky.

„Až na výjimky máme všeobecné zmražení náborů,“ potvrzuje pro Biztweet mluvčí Deutsche Börse Martin Halusa.

Burzovní společnost nenabírá nové lidi ani v pražské kanceláři. Podle informací Biztweetu došlo naopak ke snižování stavů ve Švýcarsku.

Pro Česko jde o špatnou zprávu. Jen nedávno totiž svitla díky expanzi divize německé burzy v Praze naděj na významný růst počtu vysoce kvalifikovaných pracovních pozic.

Jako jedna z největších burzovních organizací na celém světě Deutsche Börse Group pro Biztweet potvrdila, že od začátku letošního roku provozuje novou kancelář divize Stoxx také v Praze.

„Praha je jedním z její (společnosti Stoxx pozn. redakce) hlavních měst s centrálou dvou společností Deutsche Börse Group s více než 600 zaměstnanci. Více než 400 zaměstnanců pracuje na vývoji a údržbě IT systémů Deutsche Börse Group,“ řekl pro Biztweet mluvčí Deutsche Börse AG Andreas von Brevern.

Index specialista Stoxx, který na finančních trzích působí od roku 1998 přesunul část aktivit do Česka přímo z centrály společnosti na švýcarské burze v Zürichu. Slibná expanze tak zatím nepřinese významnější nábor.

Zmražení přijímaní zaměstnanců přichází krátce po tom, co koncem března Evropská komise zablokovala plánované spojení německé burzovní společnosti s londýnskou akciovou burzou London Stock Exchange (LSE). Své rozhodnutí zdůvodnila obavami z negativních dopadů na hospodářskou soutěž. Zda nařízení s krokem Bruselu souvisí, firma neprozrazuje. „Na pražskou pobočku to vliv nemělo,“ konstatuje Martin Halusa.

V Praze fungují tři dceřiny společnosti - Deutsche Börse Services s. r. o., Clearstream Operace s.r.o. a nyní také zastoupení Stoxx.

Čtěte také:

Potvrzeno: Deutsche Börse otevřela pobočku Stoxx v Česku

Dceřinka Deutsche Börse míří do Prahy. V Česku bude prestižní index

Nová doba: bankomaty blokují karty cizích bank

Ve spolupráci s ostatními IT centry ve Frankfurtu, Švýcarsku a v Lucemburku, podporují chod všech IT systémů Deutsche Börse Group. Pobočka Clearstream Praha je jedním z pěti operačních středisek Deutsche Börse skupiny. Aby byl zajištěn chod všech systémů a transakcí, má Clearstream pět těchto center: ve Frankfurtu nad Mohanem, Lucembursku, Londýně, Singapuru a v Praze.

V Praze pracuje zhruba 320 zaměstnanců Deutsche Börse Group, převažují čeští a slovenští specialisté, ale najdeme zde pracovníky celkem z 21 různých zemí, včetně USA, Indie, Německa, Irska, Portugalska a Ruska.

Dodavatel finančních služeb Stoxx ve vlastnictví německé a švýcarské burzy cenných papírů poskytuje všechny významné burzovní služby jako Exchange Traded Funds (ETF), futures, či opcí.

Stoxx stojí také za subindexami EURO STOXX 50 Subindex Francie, EURO STOXX 50 Subindex Itálie a EURO STOXX 50 Subindex Španělsko.

Stoxx indexy jsou licencovány na více než 500 společností po celém světě, které zahrnují největší světové finanční emitenty, vlastníky kapitálu a správce aktiv. Stoxx indexy se používají nejen jako podkladová aktiva pro finanční produkty, ale i pro měření výkonnosti a rizika. Kromě toho je Stoxx Ltd. marketingový prostředek pro DAX a SMI indexy.

 

Biztweet

Odemknout článek

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
Top

Byznys Biztweet Byznys

  • 5 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb

Golden Biztweet Golden

  • 10 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb