Krúpa s dalším pražským zářezem. Koupil Smíchov Gate

Fond slovenského finančníka Pavola Krúpy koupil pražskou kancelářskou budovu Smíchov Gate. Prodávajícím byla skupina AEW.

Realitní divize fondu Redside Pavla Krúpy odkoupila pražský kancelářský komplex Smíchov Gate. Od roku 2007 budovu vlastnila nadnárodní realitní skupina AEW.

„Smíchov Gate je po technické i architektonické stránce, kvalitní a dobře situovaná kancelářská budova, plně obsazena bonitními nájemci. Věříme v lokalitu Smíchov/Anděl. Naše portfolio zahrnuje další dvě budovy v těsném sousedství, čímž se v lokalitě stáváme významným pronajimatelem a v budoucnu nám to umožní ještě lépe vycházet vstříc potřebám našich nájemců díky synergiím v rámci celého portfolia,“ říká pro Biztweet finanční ředitel a předseda představenstva fondu Redside, pod který Nova real estate patří, Rudolf Vřešťál.

Skupina AEW, která v České republice provozuje také logistické centra Amazonu v Dobrovizi, či pražské nákupní centrum Galerie Myslbek rozhodla, že už ze smíchovských kanceláří nedokáže získat dostatečné obraty. 

"Akvizice Smíchov Gate fondem Redside je dalším příkladem trendu rostoucího sebevědomí mezi českými investory. Podíl místních subjektů na celkovém objemu investic v České republice v posledních třech letech neustále roste a očekáváme, že trend bude pokračovat i letos. Čeští investoři se zúčastnili 30 procent všech transakcí loňského roku," říká Ondřej Vodňanský z Cushman & Wakefield, agentury, která transakci zastřešila.

Čtěte také:

Krúpův fond chce do dubna vlastnit nemovitosti za 250 milionů eur

KUNOVSKÝ PRO BIZTWEET: CHYSTÁME NĚKOLIK VELKÝCH PROJEKTŮ V PRAZE 5, PRAZE 4 NEBO V PRAZE 10

HB Reavis smí stavět v centru Prahy

Smíchov Gate se nachází v blízkosti nákupního centra Nový Smíchov a mezi jeho nájemce patří společnosti jako Hochtief, Cardif Pojišťovna, či TNT.

Realitní fond Nova real estate patřící pod fond Redside založil slovenský finančník Pavol Krúpa. Začátkem loňského prosince firma potvrdila převzetí kancelářských prostor Panorama Business Center. V květnu Redside nakoupil také čtyři kancelářské budovy v Praze o souhrnné kancelářské ploše 24 600 metrů čtverečních. Šlo o budovy Vyšehrad Victoria v Praze 4, Avenir E v Nových Butovicích a o sídla firem Pfizer a BNP u Anděla v Praze 5.

 

 

Biztweet

Líbi se Vám naše texty? Podpořte nás darem na 2600602450/2010, nebo objednávkou předplatného